Mesélj, Anyukám! Az első menstruációról és a nővé válásról feszengés, tévhitek nélkül

Borítókép: Mesélj, Anyukám! Az első menstruációról és a nővé válásról feszengés, tévhitek nélkül
A pubertáskor izgalmas és sokszor ijesztő szakasz — nemcsak a gyerekek életében, hanem szüleik számára is. A lányos anyukák sokat dillemáznak azon, hogyan és mikor beszélgessenek gyermekükkel a menstruációról és arról, ami előtte, illetve utána jön. Legújabb epizódunkban ehhez nyújtunk kapaszkodót nőgyógyász szakértőnkkel.

Míg anyáink korában rengeteg tévhit keringett a női ciklusról, a menstruációt pedig általában tabuként kezelték, a mai szülőgeneráció számára már rengeteg információ elérhető a témában. A tényeken és a biológián túl persze az is ugyanolyan sokat nyom a latban, hogyan kommunikálunk lányainkkal a felvilágosítás során. Mindez ugyanis nagyban befolyásolja, hogyan élik meg az első menzeszüket, sőt a testképükre, a majdani párkapcsolataikra és a szülésélményükre is hatással lehet.

Az o.b. is hisz abban, hogy a menstruáció nem lehet tabu és kellemetlen. Fontos, hogy beszéljünk róla. Fontos, hogy felkészítsük gyermekeinket, hogy tévhiteinket, rossz szokásainkat, félelmeinket és fájdalmainkat elkerüljük. Ezeket szem előtt tartva indította el saját Youtube- és Tiktok-csatornáján a Let’s talk Periods nevű cikluskurzus sorozatát. A videókban közreműködik dr. Krauth Barbara szülész-nőgyógyász szakorvos is, akivel a Mesélj, Anyukám! legfrissebb adásában Frey-Kovács Brigi és Kovalcsik Kriszti beszélgettek. A téma elsősorban a menstruációs felvilágosítás volt, de természetesen nemcsak lányos anyukáknak szól, hiszen női minőségünkben mindannyian érintettek vagyunk.

ITT MEGHALLGATHATOD AZ ADÁST:

ITT PEDIG MEG IS NÉZHETED:

A KORÁBBI MESÉLJ, ANYUKÁM! ADÁSOKAT A KÉPRE KATTINTVA TALÁLOD: