A derék asszony a serény asszony? Avagy a söndörgetésről, a női feladatokról és a gondoskodási válságról Saly Noémivel
![Borítókép: A derék asszony a serény asszony? Avagy a söndörgetésről, a női feladatokról és a gondoskodási válságról Saly Noémivel](https://cms.static.marquardmedia.hu/data/cikk/328/328688.1160x480.jpg)
30 perc - ennyi ideje van manapság egy nőnek, egy anyának főzni. Maximum. Mert dolgozik, elmegy a munkahelyére, hazajön onnan, bevásárol, megy a gyerekeiért, tanul velük, takarít, ruhákat mos/hajtogat/tereget, szendvicset készít, valamit magával is kéne kezdenie, és ott a férj is... az idősebb, esetlegesen ápolásra szoruló rokonokról nem is beszélve, és akkor barátnőket, vagy egyéb szórakoztató tevékenységet még nem is érintettünk. Szóval tényleg, a napi 30 perc még egész jónak mondható. De valakinek ennyi sem jut.
Hogy jutottunk el idáig? Mi volt régen? Mi változott az elmúlt évtizedekben? Miért a dolgos asszony a serény asszony, és miért találunk magunknak akkor is munkát, amikor csinálhatnánk a semmit? Saly Noémi kultúrtörténész a legújabb Mesélj, Anyukám! podcast vendége, akivel nagyon komoly és mély témákat érintettünk, még ha sokszor kacagtunk is, de érdemes meghallgatni ezt a részt, és elgondolkodni rajta, min, hol, hogyan kéne változtatnunk...
Az új részt akár már most rögtön itt (alább) vagy Google Podcasts-on, Apple Podcaston esetleg a Spotify-on keresztül is meg tudjátok hallgatni!
Ha szeretnéd, ezt a részt nem csak meghallgathatod, hanem most meg is nézheted:
Ha még nem elég belőlünk, kövessetek minket TikTokon vagy az Instagramon, de Facebookon szintén Mesélj, Anyukám! néven megtalálható zárt csoportunkhoz is csatlakozhattok!
Vagy ha szeretnétek, e-mailt is írhattok nekünk az [email protected] e-mail címre.
Ha pedig tetszik, amit csinálunk, értékeljétek, likeoljátok és osszátok meg tartalmainkat
és