Még csak ősz van, de a síszezont hivatalosan is megnyitom!
Miért érdemes már most megismerkedni a síeléssel?
Jön a kötött pulcsik és gumicsizmák időszaka, vele együtt pedig a klasszikus őszi megfázások a járvány második hullámával fűszerezve, ezért számolnod vele, hogy a betegeskedés egyre sűrűbb látogató lesz a környezetetekben.
Amellett, hogy folyamatosan monitorozod az aktuális fejleményeket és fokozottan figyelsz, hogy betartsátok az óvintézkedéseket, fontos, hogy a lehető legtöbb módon támogasd az egész család, de főképp a gyerekek immunrendszerét.
A szabadtéri sportok - mint a síelés - rendkívül jó hatással vannak a szervezet védekezőképességére.
A rekkenő hőség utáni őszi időszak tökéletesen alkalmas a kültéri mozgásra, a kellemes hőmérsékletben jobban is esik a sport, valamint a szervek így megfelelő mennyiségű oxigénhez juthatnak és méregtelenítési folyamatok is hatékonyabban zajlanak a testben. A hétvégi kirándulás, biciklizés mellett érdemes a hétköznapokba is csempészni valamilyen rendszeres szabadtéri aktivitást.
A tanév eleji különórák betervezése során nem csak a hagyományos sportok közül válogathatunk, érdemes számolni a síelés opciójával is, a hazai tanpályákon szeptembertől áprilisig, időjárástól függetlenül lehetőség nyílik a síelésre.
Országszerte 30 egység közül tudjátok kiválasztani a lakhelyetekhez legközelebb elhelyezkedőt, ezek közül a legtöbb Budapesten, vagy közelében van, de a vidéki sípályák is könnyen elérhetők.
Jut idő felkészülni az igazi szezonra.
A heti rutinba 1-2 alkalommal beillesztett tanpályás gyakorlással kb. 10 óra alatt már biztos alapokat lehet építeni. Ezalatt elsajátítható a helyes liftezés technikája, hogy hogyan lehet boldogulni a sífelszereléssel, valamint az alapiskola legfontosabb elemei, mint a siklás, lécen maradás, irányváltoztatás és kanyarodás.
A szimulátorokkal ellenben itt nem csak a mozgás imitációját lehet gyakorolni, a műpályák kialakításának köszönhetően pontosan azonnal a fizikai ingerekkel szembesül a tanuló, mint a havas környezetben.
Biztonságos és fontos készségeket fejleszt.
"A tanpályákon szakképzett oktatók felügyeletével lehet elsajátítani a síelés alapjait, ami fokozza a biztonságérzetet és nagyobb élményt nyújt, hiszen jóval gyorsabban fejlődik a gyerek" - mondja Babos Sándor, a Babos Síklub vezetője.
Egészségügyi szempontból szintén nem elhanyagolható, hogy a síelés szimmetrikusan terheli az agyat és a testet, a siklás közbeni egyensúlyozás pedig nagyon jó hatással van az ideg-izom kapcsolódásokra. "Ha 3-4 éves kora körül elkezdeni valaki, ezt a sportot, a megszerzett tudás nem vész el soha és az agynak olyan kognitív képességeit is tudja fejleszteni, amik később a tanulásban is segítenek" - teszi hozzá Babos Sándor.
A Zuglóban és Csömörön is megtalálható Babos Síiskola 2018-ban elnyerte a Síoktatók Magyarországi Szövetsége (SMSZ) által Minősített Síiskola címet. Oktatóikat saját, és egyedi mentor rendszerben képezik, és fejlesztik, hogy a legmagasabb szakmai színvonalat biztosíthassák vendégeiknek.
A cikk megjelenését támogatta a sieljunkitthon.hu és az Aktív Magyarország.