7 ok, amiért érdemes minél előbb belevágnod a hímzésbe: mentális egészségedet is támogatja

A hímzést mint technikát alapvetően díszítésre alkalmazzuk, melynek során egy tűbe fűzött fonállal varrunk mintát az adott alapanyagba, amely lehet vászon, szövet vagy akár bőr is. De a hímzést pont az teszi olyan különlegessé, hogy a fonalon túl a díszítéshez egyéb anyagokat, tollakat, gyöngyöket és flittereket is használhatunk, sőt a fonalak anyaga és színe alapján is változhat az elkészült mű.
Azt tudtad, hogy a kézi hímzés alaptechnikájának az olyan ősrégi technikák számítanak, mint a lapos öltés, a láncöltés, a slingöltés és a keresztszemes hímzés?
Évszázadokon átívelő hagyományok
A hímzéssel kapcsolatban sokunknak a népi hímzésminták ugorhatnak be elsőre, mely a régi időkben egy kommunikációs formát is jelentett a nők között, akik írni és olvasni nem tudtak, de a hímzéssel mégis dokumentálni tudták az életüket. A hímzés hagyománya pedig kézről kézre, egyik generációról a másikra szállt, és szerencsére a mai napig nem ment ki a divatból.

Miért jó, ha te is belevágsz a hímzésbe?
Nem csak a lelkednek, a testednek is jót tehetsz vele
A hímzés ugyanis nemcsak a stressz és a szorongás elűzésében lehet segítségedre, hanem segíthet a vérnyomás és a pulzusszám csökkentésében is. Ezentúl fejleszti az agyat, kiváló hobbiként funkcionál, sikerélményt ad és segít abban, hogy az egyre inkább digitalizált világban egy kis képernyőmentes szórakozásnak hódolhass.
Segít az önfejlesztésben is
A hímzéshez az egyik legfontosabb tulajdonság, amelyre szükséged van, az a türelem, így ha hímezni kezdesz, szükség lesz arra, hogy megpihenj a felgyorsult világban, és igazán türelmes légy magadhoz. Mindemellett a hímzéssel a koncentrációs készségedet is fejlesztheted, az elkészült alkotások és a sikerélmény hatására pedig az önbizalmad is növekedni fog.