A 15 éves lány saját fejlesztésű mobilapp-ja véget vethet a cyberbullyingnak... Lehetséges?
A cyberbullyingaz egyik legveszélyesebb dolog, ami internetező gyerekeinkre – márpedig melyik gyerek nem internetezik? – leselkedhet. Azért is veszélyes, mert nem biztos, hogy 100%-ig ki tudjuk szűrni, akármilyen állhatatosan leskelődünk is a válla fölött. Ha betartjuk a szakértők ajánlásait, amelyeket például ebben a cikkben gyűjtöttünk össze, akkor máris beljebb vagyunk – de így sem tudunk minden másodpercet ellenőrizni, ami a gyerekünkkel a digitális világban történik.
[cikk=31323]
Trisha Prabhu, ez amagát feltalálónak valló 15 éves lány magát az online zaklatót célozta meg új mobilalkalmazásával. Az Illinois államban élő amerikai tinédzser 13 évesen hallott róla, hogy egy nála fiatalabb gyerek öngyilkos lett, ami összefüggésbe hozható volt az őt sújtó cyberzaklatással. Ezért kifejlesztette a ReThink nevű appot, amely kiszűri a csúnya vagy más módon sértő szavakat az emailekben vagy más üzenetekben, mielőtt azokat feladója elküldené. Ha talál valamilyen trágárságot vagy más inzultust a szövegben, akkor figyelmezteti az email- vagy üzenetírót, hogy tényleg el akarja-e küldeni az adott levelet. Egy felmérés, amivel tesztelték az alkalmazást, a felvillanyozó 93 százalékos visszakozási arányt hozta ki: ennyien gondolták újra az üzenetüket a ReThink figyelmeztetése nyomán.
Mindezt Trisha ebben a videóban meséli el, a által szervezett előadáson. A videó még 2014 őszén készült, de a ReThink alkalmazást most ismét szárnyára kapta a sajtó, miután az felkerült a Google Playre és onnan ingyen letölthető.
Mit gondoltok? Lehetséges, hogy véget ér a cyberbullying korszaka egy ilyen alkalmazásnak köszönhetően? Írjátok meg a véleményeteket emailben vagy kommentben!