Mosás 26 forintból? – Leteszteltem az Ecoegget
Például, hogy ez a legköltséghatékonyabb mosószer a piacon. Én 6599 forintért vettem, ami elsőre ugyan soknak tűnik, de, ha belegondolsz, hogy 210 mosásra elegendő, nem nehéz kiszámolni milyen jól járunk vele. Emellett vegyszermentes, környezetbarát, hipoallergén, így azoknak például kifejezetten ajánlott, akiket allergiával, asztmával vagy épp ekcémával áldott meg a jó isten – mint ahogy engem is.
Többféle illatban elérhető, de egyik változata sem tolakodó így, ha valaki arra vágyik, hogy kifejezetten illatosak legyenek a ruhái, válasszon másik mosószert, vagy használjon mellé öblítőt – amire amúgy a gyártó szerint semmi szükség nincsen. Én évek óta mosóparfümöt használok az asztmám miatt, így nem volt kérdés, mivel kombináljam majd a mosótojást.
Na de lássuk is, mi az az Ecoegg
Már a neve is mutatja, hogy egy tojásról van szó. Egy olyan 100%-ban újrahasznosított gumiból készült tojásról, amibe kétféle tisztítógolyó kerül. Az egyik a turmalin, ami segít eltávolítani a szennyeződéseket a textilszálak közül, míg a másik egy mosószóda alapú golyócska, ami ionizálja a vízben található oxigénmolekulákat, ezzel segítve a textilszálak közé szorult szennyeződéseket eltávolítani anélkül, hogy fakítaná vagy roncsolná az anyagot.
- Megemeli a víz PH értékét, vagyis lágyítja azt, így valóban nincs szükség öblítő használatára, ha csak nem az illata miatt, ugyanis anélkül is puhává varázsolják a textileket.
- Kifejezetten ajánlják mosható pelenkák mosására, amikor öblítő használata amúgy sem megengedett.
- Nem tartalmaz semmilyen káros összetevőt, kemikáliát, kőolajszármazékot, fehérítőszereket és egyéb adalékanyagokat.
- Újratölthető.
- Alacsony hőfokon is hatékony.
- Színes és fehér ruhákhoz egyaránt használható, sőt kényes textilekhez is ajánlják.
Csoda, hogy ezek után ki akartam próbálni?
Amint beszereztem a rózsaszín, tavasz illatú változatomat, szétválogattam a szennyeskosaram tartalmát, ezután a használati utasításnak megfelelően beletöltöttem a golyócskákat a tojásba, majd betettem a mosógépbe a színes ruhákat és bedobtam melléjük a dobba a mosótojást. De mielőtt még elindítottam a gépet, szerencsémre észrevettem, hogy a gyártó kifejezetten felhívja a figyelmet rá, hogy az első mosás előtt mindenképp le kell futtatni egy tisztítóprogramot a mosógépen. Így hát kipakoltam belőle, majd öntöttem némi ecetet a gépbe, és megvártam míg lejár a 90 fokos tisztítómosás.
Ezután újra bepakoltam a ruhákat a gépbe és elindítottam egy 40 fokos programot. Itt meg kell jegyeznem, hogy bár alacsony fokon hatékonyan működik az eco egg, a magas hőfokot sajnos nem bírja, így maximum 60 fokon javasolt mosni vele. Azt is érdemes tudni, hogy nem szabad túlzottan megtömni a gépet, különben nem tud mozogni a dobban a tojás. Hozzáteszem, a szakértők szerint amúgy sem tanácsos soha megtömni a gépet, mert úgy nem tudnak rendesen megtisztulni a textilek a szennyeződésektől.
Miután lejárt a program kiteregettem, és hagytam, hogy megszáradjon a mosótojás.
Hogy mik voltak a tapasztalataim?
Örömmel konstatáltam, hogy közel sem olyan hangosan dobog a mosógépben, mint ahogy azt képzeltem. Az azonban kicsit csalódást okozott, hogy a makacsabb szennyeződéseket nem távolította el maradéktalanul, így ezekhez mindenképp szükség van előáztatásra, foltkezelésre stb. De ezzel a feladattal a marhaepe szappan viszont felveszi a harcot, amit amúgy is szoktam használni. Az első teszthez direkt nem használtam mosóparfümöt, hogy érezzem az eco egg tavaszi illatkombinációját, de sajnos nem sokat éreztem belőle, így én mindenképp ajánlanék mellé valamilyen öblítőt – ha intenzív illatos ruhákra vágysz. Akárhogy is, összességében nagyon meggyőzött!
Ha te is szívesen kipróbálnád, de nem áldoznál rá elsőre ennyi pénzt, vagy kapásból tudod, hogy innentől erre fogsz szavazni, a következő kiszerelések közül választhatsz: 70 mosás: 1 mosás= 57 Ft, 210 mosás: 1 mosás =26 Ft, 720 mosás: 1 mosás = 14 Ft. Így azt is láthatod, hogy mennyire megéri egy közepes vagy nagyobb csomaggal indítani!