6 szokás, ami miatt meglepően sok nő szingli marad: az érzelmi elérhetetlenség nem jó stratégia

A párkapcsolatok dinamikája folyamatosan változik, napjainkra már nem ciki nem férjhez menni huszonévesen, miközben nagyszüleink idejében még főben járó bűnnek bizonyult. Nem ciki szinglinek lenni, vagy éppen nem vállalni gyereket, és inkább a karriert választani. Összeségében, sokat lazultak a társadalmi normák, és egyre divatosabb minél tovább élvezni az önállóságot, függetlenséget, a szingli éveket.
Azonban előfordulhat, hogy valaki teljes szívéből szeretne egy boldog, hosszú távú párkapcsolatot, mégsem talál olyan embert, akivel szívesen összejönne, vagy éppen őt nem akarja az, aki a szíve választotta. Előfordulhat, hogy bizonyos viselkedésminták vagy szokások, megnehezítik a tartós párkapcsolat kialakítását. Ezek a szokások nem feltétlenül erednek helytelen motivációból, de végső soron megakadályozhatják a mélyebb érzelmi kapcsolatok kialakulását. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ha mindent megteszünk, mégsem találunk hosszú ideje párt, akkor értékeljük át a saját mentalitásunkat is, ugyanis elképzelhető, hogy vannak olyan viselkedésmintáink, amelyek hosszú távon akadályozzák, hogy rátaláljunk a boldog párkapcsolatra.

Az alábbiakban olyan viselkedési mintákat gyűjtöttük össze, amelyek sok esetben a szingliség hátterében állhatnak. Mutatjuk is, melyek ezek a viselkedési mechanizmusok.