Regisztráltunk a Tinderre, ami csak majdnem lett sikersztori: 8 tipp, hogyan használd hatékonyan

Borítókép: Regisztráltunk a Tinderre, ami csak majdnem lett sikersztori: 8 tipp, hogyan használd hatékonyan Forrás: pexels/cottonbro studio
Nem sokon múlott. Ezt a cikket majdnem rettentő pozitív hangvételűre vettem és majdnem sikersztori lett a kerettörténete. De végül nem így történt, mert ez nem álom, hanem a valóság. Üdvözlégy a Tinderen.

Ez a cikk az ÉVA Magazin 2017-es 10. lapszámában jelent meg először „Tindertudás egyeteme" címmel.

Tudtad, hogy a korábbi lapszámainkat újra megvásárolhatod? Kattints ide!

A majdnem sikersztorit nem is részletezem. Elég az hozzá, hogy a cikk kedvéért regisztráltam a Tinderen, és azonnal belefutottam egy olyan férfiba, aki 24 órára visszaadta a hitemet az internetes társkeresésbe, a férfiakba, a becsületbe, mindenbe... Aztán eltűnt, mint szürke szamár a ködben, és én újra szkeptikus és ennek köszönhetően tárgyilagos lettem. A cikk születésével kapcsolatban még egy kulisszatitkot el kell árulnom. A szerkesztő külön megkért, hogy ne legyek finomkodó, áruljam el a kedves olvasóknak, mire kell figyelniük, ha tinderezésbe vágják a fejszéjüket, és írjak jó hangulatú cikket. Következzen tehát semmiképp nem finomkodó, de mindenképp jó hangulatú kalauzunk ehhez a sokat vitatott, ám kétségtelenül hatalmas népszerűségnek örvendő randiapphoz.

HOGYAN MŰKÖDIK A TINDER?

A rendszer nagyon egyszerű, egy mondattal leírható. Ha valaki tetszik, jobbra húzod, ha nem tetszik, balra (talán mondanunk sem kell, hogy a húzogatáshoz okostelefonra van szükség). Ha az illető, akit jobbra húztunk, szintén jobbra húz minket, akkor párban állunk. A jelölteket véletlenszerűen dobja a gép, de persze vannak beállítások, amelyekkel szűkíthetjük a szórást. Megjelölhetjük, hány kilométeren belül szeretnénk jelölteket látni, és milyen életkorban gondolkozunk. Így elvileg csak azokat látjuk, akik ebbe belefértek, és minket is csak az lát, aki így állította be a szűrőjét. Onnantól, hogy két ember párban áll, tud levelet írni egymásnak, és megkezdődhet az ismerkedés. Ez idáig tényeket írtunk. Amit a következőkben írunk, az már nincs kőbe vésve, a saját és a környezetünkben található megannyi nő tapasztalataiból táplálkozik.

MILYEN HELY A TINDER?

A Tindert sokan bírálják, mert lélektelennek találják ezt a jobbra-balra húzogatós rendszert, pedig valahol ez nem más, mint a valóság leképezése. A Tinderen ugyanazokat a férfiakat lehet megtalálni, akik a közelünkben élnek, és akikből összetevődik a társadalom.

Az utcán, a szórakozóhelyen, bárhol, ahol előfordulnak férfiak, vagy megakad rajtuk a szemünk, vagy nem. A jobbra-balra húzás voltaképpen ezt képezi le. De térjünk a konkrétumokra: azaz milyen pasikat találhatunk a Tinderen?
Forrás: pexels/cottonbro studio

Pont olyanokat, mint bárhol máshol. A röhejes lúzerektől a professzorig bárki előfordulhat közöttük. Egyvalami azonban közös bennük: valamit vagy valakit keresnek. Van, aki párkapcsolatot, igaz szerelmet, és van, aki csak írogatni szeretne, mert mondjuk unatkozik vagy boldogtalan. Fontos tehát az, hogy aki társat szeretne lelni a Tinderen, az mielőbb átlássa, mit akar a másik, így senkinek nem rabolja az idejét senki. Ehhez persze kell némi tapasztalat, de van egy jó hírünk: az egyenes beszéd itt is célravezető. Egy Tinderbeszélgetésben akár az első pillanatban fel lehet vetni a kérdést, hogy mit keres a másik. Ha mi például komoly kapcsolatra vágyunk, de a másik megmondja, hogy ő alkalmi partnert keres, akkor már el is lehet köszönni.

HÁNY EMBERREL TINDEREZHETÜNK EGYSZERRE?

Na, erre nem könnyű válaszolni. Vannak, akik egészen nagyipari méretekben űzik az ismerkedést, és vannak olyanok is, akik amint találnak valakit, akivel lehet értelmesen szót váltani, monogám üzemmódba váltanak. Természetesen ez utóbbi a ritkább. Ez a Tinder egyik legnagyobb hátránya. Túl nagy az eresztés, túl nagy a kínálat, épp ezért nem könnyű észrevetetni magunkat és fenntartani a másik érdeklődését. Az még nagyobb veszély, hogy a Tinder életmóddá tud válni, sok ember szinte sportot űz belőle vagy épp függővé válik, és már egyáltalán nem azért csinálja teljes gőzzel, mert társat keres, hanem mert egészen más, esetenként beteges motiváció hajtja.

KIKTŐL ÉRDEMES ÓVAKODNI A TINDEREN?

Nem lenne rossz egy másik alkalmazás, valamiféle adatbázis, ahol a jóhiszemű felek információkat cserélhetnének, és azonnal lelepleznék egymás között a kerülendő delikvenseket. De mivel ez nem ilyen egyszerű, lássuk inkább, mik azok az intő jelek, amelyeket észben tartva a csalódások egy része elkerülhető. Következzenek először a rögtön árulkodó jelek.

Forrás: pexels/Katerina Holmes

Ilyen például az, ha az illetőnek nyilvánvalóan nem igazi a neve (mondjuk Nevemsenki). Ez rögtön azt mutatja, hogy van takargatnivalója.

A cikk készültekor nagyon sok nőt megkérdeztünk, aki aktívan tinderezik, és mindnyájuk azt mondta, hogy ha nincs igazi név, akkor nincs miről beszélni. Szinte ugyanez igaz a fotóra is. Ha a pasi arca nem látszik rendesen legalább egy képen, akkor annak oka van. És általában nem az az ok, hogy az illető olyan előnytelen külsejű, hogy egyetlen normális képet sem tudott előkaparni magáról. Sokkal inkább azt jelenti, hogy nős vagy valami más okból nem szándékozik tiszta lappal játszani. Aki első ránézésre is titkol valamit, azzal teljesen felesleges rabolni az időnket.

Persze nem mindig látszik azonnal, hogy az illető Fekete Péter. Ha a beszélgetések során többször felteszi ugyanazt a kérdést, akkor biztos, hogy túl sok nővel levelez egyszerre, és még arra sem veszi a fáradságot, hogy átolvassa az előzményeket arról, akivel épp szemben áll. Nagyon gyakori probléma, hogy a másik fél valahogy nem akar találkozni. Ennek is több oka lehet, és ezek között előkelő helyen szerepel, hogy az illető nős vagy párkapcsolatban él. Az sem jobb helyzet, ha egyedülálló, de valamiért kerüli a személyes találkozást. Ez ugyanis majdnem biztosan azt jelenti, hogy egy életképtelen kripli, aki csak a készülék mögé bújva érzi magát biztonságban. Nem érdemes rá időt fecsérelni.

Forrás: pexels/Josh Willink

GALÉRIÁNKBAN 8 TIPPet TALÁLSZ, HOGY MINÉL HATÉKONYABBAN HASZNÁLD A TINDERT!

MIRE KÉSZÜLJÖN AZ, AKI BELEVÁG?

Először is megtapasztalja, hogy a magyar férfiak zöme azt hiszi, hogy vonzóvá teszi őket, ha autóval, motorral vagy harci kutyával fotózkodnak. Azt is hiszik, hogy az edzőteremben készített izomfotónál nemigen van csábítóbb dolog. Persze biztosan vannak, akiknek ez tetszik... Az is elég elkeserítő, hogy rengeteg férfi piával a kezében, vizenyős szemekkel vigyorog a profilképén, és az sem ritka, hogy ott pózol mellette egy nő. Nagyon sokan csak szórakozásra használják a Tindert, rengeteg a szélhámos, és minden szegletében ott rejlik a csalódás lehetősége.

Viszont igenis vannak, akik igaz szerelemre leltek az alkalmazásnak köszönhetően, ami azt jelenti, hogy van remény. A Tinder – ahogyan már említettük – olyan, mint a való világ. Tele van buktatókkal, és néha nehéz elviselni, de páratlan kincseket rejt, csak meg kell őket találni.

VILÁG TINDEREZŐI, EGYESÜLJETEK!

Egy nagyon fontos dologról még nem ejtettünk szót. Nevezetesen arról, hogy a Tinder az egész világot behálózó applikáció, és pont ez az egyik legnagyobb erőssége. Azaz hogy akkor is használhatjuk, ha külföldre megyünk, és az ottani férfiakkal szeretnénk ismerkedni, és minket is megtalálhatnak a külföldről jött kalandorok, miközben épp a reggeli kávénkat szürcsöljük az irodában. Ez azért is klassz, mert nyilván ilyenkor nincs olyan komoly tétje az ismerkedésnek. Ha levadász minket egy brazil salsaoktató, aki épp európai körúton van, akkor mi is sejthetjük, hogy nem házasság lesz a vége, hanem – jó esetben – néhány forró éjszaka. Néha azért is érdemes külföldiekkel randizni, mert segítenek újra meglátni a szépséget és az izgalmat saját városunkban, és ez igazi felüdülést jelent, főleg ha mi is épp csak laza kapcsolatot keresünk.