Pillanatok alatt elkészül az alapozás ezzel a 2 technikával: üde és friss arcot varázsolnak!
Ez a cikk az ÉVA Magazin 2016. márciusi lapszámában jelent meg először „2 módszer a tökéletes alapozásra" címmel.
Tudtad, hogy a korábbi lapszámainkat újra megvásárolhatod? Kattints ide!
1. KONTÚROZÁS – LEEGYSZERŰSÍTVE
A Kardashian testvéreknek és jó néhány népszerű beautybloggernek köszönhetően 2015 a kontúrozás éve volt. Egyre nagyobbra dagadt a hullám, egyre bonyolultabb tutorialok és egyre több terméket igénylő technikák jelentek meg a neten. Nem csoda hát, hogy sokan megijedtek tőle és meg sem próbáltak ezzel kísérletezni. Pedig a sötét-világos, fény-árnyék kontrasztját kihasználva könnyedén mutathatjuk legelőnyösebb arcunkat a világnak. A világos részek hangsúlyosak lesznek, a sötétek visszahúzódnak – a természetes hatás érdekében olyan kontúrpalettát válasszunk, melynek tónusai jól passzolnak a bőrszínünkhöz. Amikor először felvisszük a sötét árnyalatot a megfelelő pontokra, úgy festünk majd, mint egy harcra készülő törzsfőnök, de nem kell megijedni: a megfelelő eldolgozással szépen egybeolvadnak majd a bőrünkön a fények és árnyékok.
ÁRNYÉKOLÁS
A hidratálókrém után vigyünk fel egy jó minőségű primert a T-vonalra és masszírozzuk a bőrbe. Ez azonnal halványítja a piros foltokat és tartósabbá is teszi a sminket. Vékony rétegben vigyük fel a szokásos alapozónkat vagy egy BB krémet. Az arccsontunk alá (arcunknak azon részére, amely behorpad, ha beszippantjuk) vigyük fel a kontúrpaletta sötétebb árnyalatát. Válasszunk kellemes, matt, barnás, krémes textúrájú terméket. Egyenes vonalban haladjon a festés: induljon a fül közeléből és a szájzugunkkal egy vonalban, onnan másfél–két centi távolságban érjen véget. A sötét árnyalatot vigyük fel a homlokunkra is a haj vonalához közel, a halántéktól indulva félkörívbe, úgy, hogy középen ne érjen össze a két vonal. Ujjbeggyel is dolgozhatunk, de sokkal könnyebb egy ferde ecsettel.
VILÁGOSÍTÁS
A saját bőrszínünknél eggyel világosabb árnyalatú, fényvisszaverő részecskéket is tartalmazó korrektorral világosítsunk a szemünk alatt, az orrnyergünkön, a homlokunk középső részén, a szájzugainknál és az állunkon. Az arccsontunkra és az orcánkra a korrektor és a sötétebb csík közé felvihetünk némi pirosítót is a frissebb, üdébb hatás kedvéért.
ÖSSZEDOLGOZÁS
Sminkszivaccsal vagy ecsettel dolgozzuk el a foltokat úgy, hogy összemossuk a határokat a világosabb és sötétebb részek között. Ha erős fi xálást szeretnénk, illetve tompítanánk még egy kicsit a sötétebb foltokat, akkor nagyon vékony rétegben fussunk át az arcunkon némi fi xálópúderrel. Ezt a lépést télen érdemes elhagyni, mert kiszáríthatja a bőrt.
2. A STROBING MÓDSZER
Íme, kontúrozás lusta lányoknak! Ahhoz, hogy szép legyen, jó „alapanyag”, azaz viszonylag problémamentes arcbőr kell. A „strobing” ütemes fényvisszaverődést jelent – a sminkben ehhez fényes alapozó termékekre lesz szükségünk.
ALAPOZÁS
Keressünk olyan primert, amely már eleve alapfényt ad az arcunknak. Az alapozónk viszont – az élesebb kontraszt érdekében – legyen inkább matt, bársonyos textúrájú.
VILÁGOSÍTÁS
Egy krémes highlighterrel vagy highlighterként is használható korrektorral hangsúlyozzuk arcunk azon területeit, amelyekre a fény esik. Óvakodjunk az ezüstös árnyalattól – az bárkiből hókirálynőt varázsolhat. A világos bőrűek áttetsző pezsgőszínre, a sötétebb bőrűek arany- vagy rózsaarany színű highlighterre szavazzanak. Alapozóecsettel vigyük fel a terméket a szemöldökcsontunkra a szemöldökünk fölé, innen félkör alakban haladjunk lefelé a halántékunkon át az arccsontunk felső részére. Tegyünk a termékből az orrnyergünkre és az ajkunk fölé. Alaposan dolgozzuk bele a fénylő terméket az alapba. Az orcánkra tegyünk friss árnyalatú (barack vagy málna), krémes pirosítót – a hatás még különlegesebb, ha ez is csillog kissé.
ERŐSÍTÉS
Erősítsük és tartósítsuk a hatást highlighter púder segítségével: ugyanazokat a részeket púderezzük, ahová a krémes fényt is felvittük. A zsíros bőrtípusba tartozók viszont inkább sima kőpúderrel tartósítsanak és vegyék elejét a túlzott csillogásnak.