Légy türelmes, szerető és megértő önmagaddal és a környezeteddel: az érzelmi támogatás neked is jár!
Sokszor saját magunkat ostorozzuk egy balul elsült szituáció miatt. Sokszor nem látjuk az egész képet, csak egy vékony szelete alapján ítéljük meg a másikat, magunkat, a helyzetet. Sokszor elzárkózunk mások véleménye, nézete elől. Sokszor nem vagyunk elég türelmesek, toleránsak magunkkal, így környezetünket sem tudjuk érzelmileg támogatni.
Különleges ünnep előtt állunk. Pár hét és itt a karácsony. Ilyenkor több szeretet és figyelmesség lopózik be életünkbe. Ám az ünnep időszakán túl is fontos lenne megtartani ezt a figyelmet, melyet önmagunkra és másokra irányítunk. Egy, az életünket megnehezítő stresszes helyzet az év bármely napján felütheti fejét.
Azt, hogy egy stresszes, kihívást jelentő helyzetet hogyan kezelünk, számos dolog befolyásolja: nem csak a lelki megterhelés mértéke és előzetes tapasztalataink számítanak, hanem aktuális fizikai és mentális állapotunk is –mondja Kocsis Dorka pszichológus, a Bátor Tábor Alapítvány pszichológusa. Érzelemszabályozásunk nagyon meghatározó abban, hogyan reagálunk a környezetünk hatásaira. Ennek segítségével alkalmazkodunk ugyanis a körülöttünk lévő világhoz: arra utal a kifejezés, hogy
Érzéseink, gondolataink és testi érzeteink nagyban összefüggenek, kölcsönösen befolyásolják egymást. A megértésre irányuló törekvés és az őszinte kommunikáció a jól működő emberi kapcsolatok alapját képezik, azonban a rohanó hétköznapok fizikai és mentális terhelése közepette nehéz folyamatosan tudatosnak maradni ezzel kapcsolatban- folytatja a szakértő.
Az UNESCO kezdeményezésére 1996 óta november 16-án ünnepeljük a tolerancia nemzetközi napját. A jeles nap legfontosabb célja, hogy felhívja a figyelmet az intolerancia veszélyeire és az erőszakmentességre, különösen az iskolai környezetben.
A Bátor Tábor Alapítvány 2001 óta több mint 15 000 súlyosan és krónikusan beteg gyermek és hozzátartozói számára nyújtott gyógyító élményeket. Az élményterápia módszertanával és eszköztárával viszik el a felhőtlen gyermekkor önfeledtségét nemcsak a táborokba, hanem iskolákba, kórházi ágyak mellé, vagy éppen a menekültszállás falai közé. Az Alapítványnál tudják, hogy a fizikai gyógyulás mellett a lelki egészség is ugyanolyan fontos tényező a teljes élet megélése érdekében. A tolerancia nemzetközi napján érdemes lehet nekünk is kicsit átvenni ezt a gondolkodást, és némi extra időt szánni önmagunkra, szeretteinkre, egymás megértésére