Nagy-Britannia legbüdösebb és legbotrányosabb királynéja volt az egyetlen, akit házasságtöréssel állítottak bíróság elé

Borítókép: Nagy-Britannia legbüdösebb és legbotrányosabb királynéja volt az egyetlen, akit házasságtöréssel állítottak bíróság elé Forrás: Guildhall Library & Art Gallery/Heritage Images/Getty Images
Hogy miért egyezett bele a walesi herceg, III. György király fia, hogy feleségül vegye a bűzös, csúnya és tapintatlan Brunswicki Karolinát, az rejtély, de mi tagadás, a pénzére szüksége volt!

A walesi herceg, más néven Prinny, jól ismert nőcsábász volt, és 17 évesen viszonya volt Mary Robinson színésznővel. 23 éves korában beleszeretett egy gyönyörű katolikusba, Maria Fitzherbertbe. Annyira el volt ragadtatva tőle, hogy rávette a titkos házasságra. A házasságot a házában kötötték, ahol az angliai egyház egyik papja 500 font ellenében végezte el a szertartást. Nyolc évig nagyon boldogok voltak együtt, de addigra Prinnynek 630 000 fontnyi adóssága volt, ami akkoriban óriási összeg volt. Adósságait csak úgy tudta törleszteni, hogy megházasodik, és örököst biztosít az országnak, majd a Parlament kifizeti az adósságait.

Elsöprő testszag

1795-ben Prinnyt bemutatták potenciális menyasszonyának, unokatestvérének, Brunswicki Karolinának. A nő alacsony volt, túlsúlyos, nem túl szép, de a leginkább taszító dolog benne az volt, hogy állítólag nagyon ritkán cserélt csak alsóneműt, és ritkán mosdott, ezért testszaga elsöprő volt.

Miután megölelte, Prinny visszavonult a terem túlsó végébe, és így szólt Malmesbury grófjához: „Harris, nem vagyok túl jól, kérj egy pohár brandyt”. Három napig ivott tovább, egészen az esküvőig. Annyira részeg volt a nászéjszakán, hogy beesett a hálószobába, és ott maradt hajnalig. Ennek ellenére egyetlen gyermekük, Charlotte hercegnő megfogant, így nyilvánvalóan sikerült megtennie, amit hazája megkövetelt tőle.

Prinny annyira visszataszítónak találta Karolinát, hogy nem volt hajlandó vele élni, és egy évvel az esküvőjük után küldött neki egy levelet, amelyben tapintatosan tájékoztatta, hogy azt teheti, amit akar, mert nem lesz többé „kapcsolata” vele. Karolina ezt úgy is értette, hogy azt tehet, amit akar.

Forrás: Michael Nicholson/Corbis via Getty Images
Brunswicki Karolina

Viselkedése is hagyott némi kivetnivalót

Férje elutasította, és a londoni Blackheath-be költözött, ahol viselkedése több mint szélsőségessé vált. A szobájában volt egy óramű kínai figura, ami durva szexuális mozdulatokat végzett felhúzáskor. Az is megadatott neki, hogy a legkacérabb módon táncoljon a vendégei előtt, teste nagy részét feltárva.

1806-ban terjedtek a pletykák, hogy kíséretében egy négyéves gyermek, William Austin, a fia. Az apja állítólag lakáj volt. Felállítottak egy királyi bizottságot, amelyet „kényes nyomozásnak” neveztek, de semmit sem tudtak ellene bizonyítani.

1814-ben Karolina elhagyta Angliát, és sokkolta Európa népét. Egy genfi ​​bálban derékig meztelenül táncolt, Nápolyban pedig Joachim királynak, Napóleon sógorának lett a szeretője.

1817-ben megtudta, hogy lánya belehalt a szülésbe. A hírt egy elhaladó futártól hallotta, mivel férje nem volt hajlandó írni és elmondani neki. Elhatározta, hogy elválik feleségétől és elindít ellene egy második vizsgálatot, hogy bizonyítékokat gyűjtsön házasságtöréséről.

Csalfa királyné

1820 januárjában III. György király meghalt, Prinnyből IV. György király lett, így Karolina királyné lett. Az angliai kormány 50 000 fontot ajánlott fel Karolinának, ha nem tér vissza az országba, de ő ezt visszautasította, és Hammersmith-ben telepedett le, az érintettek nagy zavarára.

Augusztus 17-én a Lordok Háza támadólag követelte Karolinát, hogy jelenjen meg előttük. A Lordok Házának célja az volt, hogy felbontsa a házasságot azon az alapon, hogy Karolina egy Bartolomeo Bergami nevű férfival (aki a szolgája volt) volt kapcsolatban „a legmegalázóbb intimitással”.

Forrás: Guildhall Library & Art Gallery/Heritage Images/Getty Images
Nem túl hízelgő ábrázolás Karolináról.

Karolina nagyon népszerű volt a londoni „csőcselék” körében, míg György király egyáltalán nem. Minden nap körülvették a Lordok Házát; az ujjongó tömeg kísérte, valahányszor ott kellett megjelennie. De rengeteg bizonyíték szólt ellene. Úgy tűnik, hogy egy körutazás közben a fedélzeten aludt egy sátorban Bergamivel, és vele fürdött (!) a többi szolga szeme láttára. Olaszországban az öltözködése enyhén szólva bizarr volt; derékig nyitott ruhákat viselt.

52 nap elteltével a válási záradékot bevezették, de Lord Brougham zseniális szónoklatát követően a Lordok úgy döntöttek, hogy elvetik.

György koronázása 1821. április 29-én volt. Karolina megkérdezte a miniszterelnököt, hogy milyen ruhát vegyen fel a ceremóniára, és azt mondták neki, hogy nem fog részt venni rajta. Ennek ellenére Karolina aznap megérkezett a Westminster Abbey ajtajához, és bebocsátást követelt. Azt kiáltotta, hogy „Itt a királyné… Nyisd ki”, és kinyitották az ajtót. „Én vagyok Anglia királynéja” – kiáltotta, de az ajtót végül az arcába csapták. Karolina nem rettent meg, küldött egy levelet a királynak, amelyben koronázást kért „jövő hétfőn”!

19 nappal azután halt meg, hogy csalódottan próbált bejutni az apátságba.

Brunswickben temették el, és a koporsóján ez volt a felirat:

„KAROLINA, ANGLIA SÉRÜLT KIRÁLYNÉJA”.

Alábbi galériánkban 6 érdekességet hoztunk Viktória királynőről!