Szállj szembe a narancsbőrrel: 9 megoldás, ami hatásos a cellulit ellen

Borítókép: Szállj szembe a narancsbőrrel: 9 megoldás, ami hatásos a cellulit ellen Forrás: Unsplash/Khaled Ali
A cellulit sokunk életét megkeseríti, nyáron pedig még inkább előtérbe kerül a probléma, hiszen ahogy előkerülnek a rövid ruhák, a kis szoknyák és egyéb „villantós” darabok, a narancsbőr is jobban láthatóvá válik. Szerencsére vannak olyan otthoni praktikák, amelyekkel hamar úrrá lehetünk a helyzeten, és a helyi kezelésekkel búcsút inthetünk az esztétikailag zavaró kis gödröcskéknek.

A narancsbőr megjelenése összetett folyamat, hiszen több tényező együttese okozhatja a kialakulását. Cellulit akkor alakul ki, amikor a bőr alatti zsírsejtek megduzzadnak, ezáltal a vér- és nyirokkeringés lelassul az érintett területeken, és ennek eredményeképp a bőr veszít rugalmasságából és feszességéből, és kialakulnak a kis gödröcskék.

A narancsbőr kialakulásának okai

Mint oly sok betegség és egészségügyi probléma esetében, a narancsbőrnél is képbe kerülhetnek genetikai tényezők, tehát ha a család (rendszerint női) tagjainál már előfordult hasonló tünet, a hajlam tovább örökölhető. Bizonyos hormonális változások is közre játszhatnak a cellulit kialakulásában, hiszen egyes hormonok – különösképpen a női nemi hormon, az ösztrogén – is okozhatják, ezért gyakoribb a hepehupás bőr például serdülőkorban, terhesség alatt vagy a változókor beköszöntével.

A helyzeten a mozgásszegény életmóddal sem segítünk, ugyanis a kevés mozgás és a sport hiánya köztudottan lassítja a vérkeringést és a nyirokelvezetést, így a felesleges salakanyagok könnyebben lerakódnak a kötőszövetekben. Ha pedig ehhez egészségtelen táplálkozás is társul, szinte borítékolhatjuk a narancsbőrt magunknak.

Forrás: Envato/Maksymiv

A túlzott cukorfogyasztás, a sok szénhidrát, a szervezetben felhalmozott só mennyisége, illetve az alacsony rostbevitel hozzájárul a kötőszövetek gyengüléséhez és a zsírsejtek megnagyobbodásához. És ne felejtsük az elégtelen folyadékbevitelt sem. A dehidratáltság csökkenti a bőr rugalmasságát és feszességét, ráadásul nagyon lelassítja az anyagcserét és a káros méreganyagok távozását a szervezetből.

Sajnos narancsbőrt eredményezhet a krónikus stressz is, ami erőteljesen befolyásolja a hormonháztartást és a keringést is, így közvetve hatással lehet a cellulitra. Egyes szakértők szerint pedig a nagyon szoros ruhák, illetve a magassarkú cipők rendszeres viselése ronthatja a keringést, így elősegítheti az egyenetlen bőr és az apró gödröcskék kialakulását.

Olvasd el galériánkban, milyen otthoni praktikákkal szállhatsz szembe a cellulittal: módszerek, amik hatásosak a narancsbőr ellen!