8 meglepő tévhit a hajhullásról: a sok fésülködés, a hajmosás és a sapkák viselése tényleg hajhullást okoz?
Nemtől függetlenül egyaránt mindenkit érinthetnek a hajhullás kellemetlen tünetei, és nincs is rosszabb annál, mint amikor az ember szomorúan konstatálja, hogy az eddigi megszokott mennyiségnél sokkal több hajszál gyűlik össze a hajkeféjében vagy éppen a fürdőszoba csempén jóval nagyobb hajkupac éktelenkedik egy átlagos hajmosást követő szárítás után. Persze ilyenkor mindig megijedünk, hogy mi állhat a probléma hátterében, de az esetek nagy részében szerencsére csak valamilyen vitaminhiány okozza a hajhullást, például kevés a szervezetben a cink, a B7-vitamin, a szelén vagy a vas. A haj ritkulását azonban egyéb tényezők is kiválthatják, például egyes krónikus betegségek, a szervezetben fennálló gyulladásos állapotok, bakteriális fertőzések, a stressz, vagy éppen hormonális okok is állhatnak a háttérben, sőt, a rossz hajápolási rutin vagy az időjárás viszontagságai is eredményezhetik a rendellenességet.
Mit lehet tenni a hajhullást követően?
Hogyha már külsőleg nagyon zavaró a hajhullás, és a helyzet az okok felszínre kerülése után sem javul, érdemes esztétikailag is orvosolni a problémát. Erre világított rá Murányi Kata esztétikai hajdúsító specialista, aki különböző technikákat alkalmazva, természetes hajjal történő hajpótlást eszközöl a hozzá forduló vendégeknél. „A hajdúsító technika nemcsak a betegség miatt kialakult hajveszteség, hanem a tartás nélküli, genetikailag ritka haj esetén is segítséget nyújt. Többféle megoldás is létezhet, de az, hogy melyiket alkalmazzuk, attól is függ, hogy a fej melyik részén jelentkezik a kopaszodás és hogy a hajhullás milyen mértékű.” – fejtette ki Murányi Kata, aki közel egy évtized alatt több mint 400 embernek segített természetes hajjal végzett hajpótlással visszanyerni az önbizalmát.
Amit a szakember tanácsol megelőzésként
A hajspecialista szerint legelső körben lényeges az hajhullás okainak feltárása, hiszen, ha megvan a probléma forrása, könnyen kezelhetővé válhat a helyzet. Addig is, megelőzésként számos dolgot megtehetünk, mellyel megvédhetjük hajtincseinket a hullástól. Mindig viseljünk sapkát, ha kint tartós hideg van, uszodában pedig ne felejtsünk úszósapkát hordani. Ha szaunázunk, mossuk meg mindig a hajunkat utána, és sose hagyjuk ki a balzsamos ápolást, illetve az alapos szárítást sem. Minőségi, hajtípusunknak megfelelő sampont vásároljunk, tehát ne spóroljunk a hajformázókon. A szakember úgy véli, érdemes egészségesen táplálkozni, és biztosítani szervezetünknek az életkorunknak és aktivitásunknak megfelelő vitaminokat és nyomelemeket – mindezt a gyönyörű és egészséges haj érdekében.