7 jel, ami pánikrohamra utalhat: könnyen összekeverhető a szívroham tüneteivel

Miért alakulhat ki pánikroham?
A pánikrohamok pontos okai nem teljesen ismertek, de több tényező is hozzájárulhat a kialakulásukhoz. Ezek közé tartozhat a genetikai hajlam, a stressz, a traumatikus élmények, bizonyos gyógyszerek vagy betegségek, valamint a szorongásra való hajlam. A pánikrohamok gyakran akkor jelentkeznek, amikor valaki stresszes vagy szorongó helyzetben van, de előfordulhatnak látszólag ok nélkül is, bár ez viszonylag ritkább.
A pánikrohamok kezelésére több lehetőség is van. Az egyik legfontosabb a pszichoterápia, amely segíthet azonosítani és megváltoztatni a pánikrohamokhoz vezető negatív gondolatokat és viselkedéseket. A kognitív viselkedésterápia különösen hatékony lehet a pánikrohamok kezelésében. Ezenkívül gyógyszeres kezelés is alkalmazható, például antidepresszánsok vagy szorongásoldók segíthetnek a problémában, azonban nagyon fontos, hogy ezeket kizárólag orvos ajánlására szedjük, és semmi esetre sem szabad túllépni azt az adagot, amit javasolnak.
Ezentúl számos életmódbeli változtatás és stresszkezelési technika segíthet a pánikrohamok megelőzésében. Ezek közé tartozhat a rendszeres testmozgás, az egészséges táplálkozás, a megfelelő mennyiségű alvás, a koffein és alkohol kerülése, valamint a relaxációs technikák, például a jóga, a meditáció vagy a légzőgyakorlatok.

Az alábbiakban összegyűjtöttük azokat a tüneteket, amelyek jellemzőek lehetnek a pánikroham kialakulására. Nagyon fontos, hogy amennyiben ezt tapasztalod, fordulj szakemberhez. Mutatjuk is, mely tünetek mutatnak pánikrohamra.