A vízmérgezés 7 jele: lehet, hogy túl sok vizet fogyasztottál
A vízfogyasztás fontossága mellett kevés szó esik arról, hogy a túlzott vízfogyasztás is komoly egészségügyi problémákat okozhat. A közhiedelemmel ellentétben nem igaz, hogy minél több vizet iszunk, annál egészségesebbek leszünk. Sőt, a túlzott vízfogyasztás akár halálos kimenetelű is lehet.
Hogyan előzhetjük meg a túlzott vízfogyasztást?
Hallgassunk a szomjúságérzetünkre: Ne igyunk többet, mint amire a szervezetünknek szüksége van. A testünk kiváló jelzőrendszerrel bír, jelezni fog, ha vízre van szüksége.
Fokozatosan fogyasszunk vizet: Ne egyszerre igyunk sok vizet, inkább sokszor kisebb mennyiséget.
Figyeljünk az ételek víztartalmára: A gyümölcsök, zöldségek és levesek is hozzájárulnak a folyadékbevitelhez. Ezeket sokszor nem számoljuk bele a napi vízfogyasztásba.
Ezentúl fontos, hogy forró időben sportoláskor pótoljuk az elvesztett folyadékot és ásványi anyagokat, de ne túlozzuk el a vízfogyasztást. Ezentúl, ha bármilyen egészségügyi problémánk van, konzultáljunk orvosunkkal a megfelelő folyadékbevitel mennyiségéről, hiszen az egyén napi vízszükséglete számos tényezőtől függ, például a testtömegtől, a fizikai aktivitástól, az éghajlati viszonyoktól és az egészségi állapottól. Azonban általában egy felnőtt embernek 2-3 liter víz megivása javasolt.
A víz létfontosságú a szervezetünk számára, de a túlzott vízfogyasztás súlyos következményekkel járhat. Fontos, hogy figyeljünk a testünk jelzéseire és mértékkel fogyasszuk. Az alábbiakban pedig össze is gyűjtöttük azokat a jeleket, amelyek vízmérgezésre utalhatnak. Mutatjuk is, melyek ezek!