Honnan tudjuk, hogy jó a sárgadinnye? Erre az 5 jelre kell figyelni
A sárgadinnye, akárcsak a görögdinnye, a tökfélék családjába tartozik (ahogy például a cukkini és az uborka is), ezért számos tulajdonságuk hasonló. Melegkedvelő növények, nagy területet benőnek (akár több négyzetmétert is), termésük kerekded alakú, héja viszonylag vastag. A tévhitekkel ellentétben házi kertben is könnyen termeszthetőek (amennyiben kertünkben van elég hely), mert ugyan a nagy hőingadozást nem szeretik, az egyre melegebb nyarak kedveznek nekik. A kánikulában isteni csemegéül szolgálnak, és telis-tele vannak fontos vitaminokkal, ásványi anyagokkal, így jótékonyan hatnak egészségünkre.
Mi is évek óta ültetünk dinnyepalántákat, és az a tapasztalatunk, hogy ha fekete agrofóliát terítek a területükre, ami egyenletesen tartja a talaj hőmérsékletét, szépen fejlődnek, valamint a gyomlálást is megspórolható. Némi locsolás és tápanyag-utánpótlás szükséges nekik, cserébe rengeteg dinnye terem rajtuk. Dinnyét nevelni tehát nem nehéz feladat, de eldönteni, hogy mikor elég érett a szedéshez, már annál inkább az.
És hát, nincs is annál rosszabb, mint amikor hatalmas lelkesedéssel vágjuk fel a dinnyét, hogy aztán pár másodperccel később fintorogva toljuk el, mert mézédes helyett semmilyen ízű, rosszabb esetben poshadt. A szomszéd tyúkjai ugyan ilyenkor örülhetnek a csemegének, de mi már kevésbé… Miután a görögdinnyével két egymást követő évben is befürödtünk, egyszer túl korán, másszor túl későn szedtük le, maradtunk a sárgadinnyénél, aminél szerencsére egyszerűbb megállapítani, mikor a legfinomabb.