Időutazás Stars Hollow-ba: a Szívek szállodája szereplői akkor és most
„Life’s short, talk fast“, vagyis „Az élet rövid, beszélj gyorsan“: ez volt a Szívek szállodája egyik évadának promó szlogenje, ami az egész sorozatot remekül összefoglalja. A Gilmore Girls egyik sajátossága ugyanis az volt, hogy a szereplői (főleg Lorelai és Rory) rendkívül sokat beszéltek, egy-egy epizód forgatókönyve akár duplája-triplája is volt egy akkoriban megszokott sorozatrésznek. A pörgő, vicces és popkulturális hivatkozásokkal teletűzdelt párbeszédek pedig csak az egyik ok volt, amiért annyian szerették (köztük én is) a sorozatot.
Igazi feel-good sorozat
Először is ki ne szeretett volna bele Stars Hollow-ba? Az idilli, kitalált kisvárosba, ahol több fesztivált vagy más ünnepséget rendeztek, mint a mi fővárosunkban. És ahol olyan szórakoztató figurák éltek, mint a mindig más állásban kísérletező Kirk, a zsémbes polgármesterként tetszelgő Taylor Doose, vagy a rengeteg férjet elfogyasztó táncoktató Miss Patty. Felsorolni is nehéz hány fura szerzet ért ezen a kis településen, valószínűleg minden más sztoriban megcsömörlöttünk volna ennyi karaktertől, de valahogy ott tökéletes összhangban volt mindenki.
A Gilmore Girls (ami magyarul ki tudja, miért kapta a Szívek szállodája címet) olyan volt, mint egy meleg takaró, amibe jól esik belebugyolálni magad, ha hűvösre fordul az idő, olyan szívet melengető volt minden epizód. Drukkoltunk, hogy Rory bekerüljön a Harvardra (majd inkább a Yale-re), hogy összejöjjön Deannel, majd Jess-szel, majd Logannel. Jókat nevettünk vagy éppen bosszankodtunk a péntek esti családi vacsorákon Emilyvel és Richarddal. Együtt szurkoltunk Lorelai-nak, hogy sikerüljön megvalósítani álmát, és megnyissa saját szállóját – na és persze, hogy Luke-kal egymás mellett kössenek ki. De persze a sorozat legnagyobb varázsát a főszereplő anya-lánya páros hihetetlen dinamikája adta.
7 évad és a Netflix-folytatás
A Szívek szállodája első epizódját 2000. október 5-én adták le a The WB tévécsatornán, és hatalmas siker lett, több néző generációt is bevonzva. Összesen hét évadot élt meg a sorozat, az utolsó évadot azonban már nem az eredeti író-kreátor páros (Amy Sherman-Palladino és Daniel Palladino) vitte, mert állítólag nem tudtak megegyezni az új tévécsatorna vezetésével. A The WB-ről ugyanis a CW-re került a széria, Palladinóék pedig nagyobb írócsapatot és még két évadot szerettek volna készíteni, hogy lezárják a történetszálakat. A vezetőség ehelyett másnak adta a kreatív gyeplőt, és a hetedik évaddal véget vetettek a Szívek szállodájának. Sajnos ez meg is érződik az utolsó évadon, ami elég összecsapottnak és zavarosnak hat az előző hathoz képest.
De el kell ismerni, hogy még a zűrös hetedik évad is sokkal jobban sikerült, mint a 2016-os folytatás a Netflixen. A Gilmore Girls: A Year in the Life című reboot négy, egyenként 90 perces epizódból állt, és bemutatta, hova jutottak a szereplők a kihagyott 9 évben. Amy Sherman-Palladino ugyan visszatért az író szerepébe, de valahogy nem tudott igazán értelmes sztorit összerakni. Emlékszem, mennyire akartam szeretni ezt a folytatást, de az eredeti sorozattal ellentétben soha nem néztem újra, annyira pocsék lett. Pedig az eredeti színészek közül mindenkit sikerült visszacsábítani, kivéve sajnos a Richard Gilmore-t alakító Edward Herrmannt, aki 2014-ben elhunyt. Mivel a Netflix rebootja egy elég durva cliffhangerrel ért véget, azóta is sok rajongó követeli az újabb részeket, de egyelőre nincs hír ilyesmiről.