A 7 kedvenc klasszikusunk, avagy mit olvasunk a régiek közül, ha itt a kánikula?

Borítókép: A 7 kedvenc klasszikusunk, avagy mit olvasunk a régiek közül, ha itt a kánikula? Forrás: pexels/Karolina Grabowska
A nyári kánikulában sem csak az édes kis semmiségeket fogyasztjuk előszeretettel. Sokan – például én is – szívesen kaparják elő a polc mélyéről a klasszikus irodalom nagy műveit, amelyek nemcsak kikapcsolnak, hanem elgondolkodtatnak és gazdagítanak is, esetleg az újraolvasással párás szemű nosztalgiát ébresztenek bennünk.

Vajon ma is megráz Anna Karenina szerelme? És elborzaszt még Camus főhősének hőségben elkövetett gyilkossága? Csekkoljuk le ismét a klasszikusokat, vagy ha annak idején kimaradtak, pótoljuk be a hiányosságokat: akárhonnan is nézzük, a nyári uborkaszezon kiváló alkalmat teremt mindehhez.

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Ez a bűbájos regény az angol vidék romantikus világába kalauzol minket, ahol minden tele van finom iróniával és érdekfeszítő társadalmi helyzetekkel. Elizabeth Bennet és Mr. Darcy története nemtől és kortól függetlenül mindenkit elbűvöl, miközben az író Jane Austen éles szemmel mutatja be a 19. századi Anglia társadalmi normáit és visszásságait. Tévésorozatok és nagyjátékfilmek is készültek a britek kedvenc regényből, és az is köztudott, hogy Bridget Jones kalandjait szintén Austen műve inspirálta.

Gabriel García Márquez: Száz év magány

A mágikus realizmus mesterműve egy kolumbiai család több generációjának történetét meséli el. A regény specialitása, hogy varázslatos és valóságos elemeket kotyvaszt össze boszorkányos ügyességgel, miközben rendhagyó szerkezeti truvájokkal vezet végig minket Macondo város életén. Tragikus szerelmek, derékba tört életek, izgalmasan alakuló sorsok egyetlen mágikus pillanatba sűrítve – nem kétséges, hogy Marquez regényét tízévente újra és újra el kéne olvasnunk, még akkor is, ha minden alkalommal belezavarodunk a nevek (Buendia!) monoton ismétlődésébe.

Forrás: Libri

Galériánkban mutatjuk a további kedvenc klasszikus regényeket!